Як визначити типові поломки і провести ремонт телевізора
Ремонт телевізора – не настільки складний процес, як це часом здається, але лише в тих випадках, коли мова йде про типові, не надто складних поломки. І розбиратися в них корисно не тільки для позбавлення від проблеми, а і для того, щоб точно розуміти, яких дій чекати від майстра.
Визначення типових для сучасних телевізорів поломок
Однією з найбільш частих проблем з технікою є перегорання блоку живлення. При цьому прилад просто не включиться. Причиною цього вважається перепад напруги. Однак якщо прилад має вбудований захист від перепадів, то, швидше за все, він просто мимовільно відключиться, і потім запрацює. Якщо ж цього не сталося, але захист є, причина може критися в материнській платі – на ній могли виникнути тріщини.
Якщо прилад «не бачить» пульт, то причин цього може виявитися 3:
- несправність в самому пульті (пролитий на нього чай, наприклад, або невдале падіння приладу);
- сіли батарейки;
- неполадки з приймачем ДУ.
Пам'ять не зберігає введених налаштування списку каналів, параметрів звуку і т. д.), при включенні заново всі дані губляться. У цьому випадку вина лежить на мікросхемі, що відповідає за пам'ять.
Коли техніка не відгукується на натискання кнопок панелі керування, то суть проблеми, швидше за все, в обрывании контакту кнопки з мікроконтролером.
Якщо ж все включається, звук чути, все начебто працює відмінно, але зображення немає, то справа може бути в наступному:
- зламалася матриця;
- якщо екран світиться, тобто не темний, а зображення немає – проблема в поломці відеопроцесора;
- зображення є, але не «розтягується» на весь екран – модуль кадрової розверстки працює неправильно;
- якщо пропадає колір, то це вказує на проблеми з видеоусилителем.
Якщо звук втрачає якість, то справа в поломці або неправильної роботи динаміків.
Як провести ремонт, якщо поломка телевізора визначена?
Дії, звичайно, безпосередньо залежать від причини, що викликала проблему. Однак далеко не з кожною з цих причин неспеціаліст зможе розібратися сам. Втім, дещо зробити все-таки можна:
- Проблема з блоком живлення, який перегорів, вирішується тільки заміною цієї запчастини. Без майстра провести таку процедуру навряд чи вийде, і тут краще не ризикувати.
- Проблема з пультом, в першу чергу, вирішується зміною батарей. Якщо нічого не змінилося, можна придбати новий пульт.
- При барахлящей пам'яті телевізора змінюють мікросхему. Купити її, звичайно, можна самостійно, а встановлювати розумніше майстру.
- Якщо техніка не реагує на кнопки, варто перевірити контакти. Найчастіше, проблема саме в них.
- Якщо зламалася матриця, то полагодити її неможливо – тільки замінити. Але діагностувати цю поломку, як і робити заміну, може тільки майстер.
- У разі пропажі якості звуку треба звернути увагу на підключення динаміків і на стан контактів.
У будь-якому випадку, всі ці поломки підлягають виправленню, нічого страшного в них немає. Однак для тривалого та якісного результату довіряти техніку все ж краще професіоналам.
- Додаток дозволяє уникнути небажаної вагітності допустив помилку — нас знову прибуло!Шведська лікарня подала скаргу проти творців мобільного додатку для жінокПовна версія статті
- Додатки на Хеллоуїн — навіть ваш телефон жадає свята!Ви вже вирішили, яким способом ви хочете отримати свою дозу страху і потренувати стресостійкість на Хеллоуїн в цьому році? У вік сучасних технологій способи теж можуть бути сучасними.Повна версія статті