Небезпека вінтажних паролів або хакери теж люблять старовину
У той час як «вінтаж» може бути прекрасним в контексті музики, моди та інших видів мистецтва, в рамках безпеки він має негативне значення. Останнім часом однією з найбільш популярних тенденцій є використання «вінтажних», тобто старих паролів для злому різних онлайн сервісів. Вкрадені паролі з Twitter, LinkedIn і MySpace вже потрапили в заголовки статей відомих видань. На перший погляд, що може бути страшного в тому, що хтось дізнається ваш старий пароль? Адже сервіси, якими ви користуєтеся більше п'яти або десяти років, швидше за все змусили вас змінити старі паролі до того, як ті стали відомі громадськості.
Все не так просто. Перша крадіжка паролів LinkedIn була в 2012 року і негайною реакцією на це став обов'язковий скидання паролів для всіх облікових записів, які були поставлені під загрозу внаслідок несанкціонованого входу. Здавалося б, проблема вирішена. Але насправді зараз відбувається другий етап атаки - скоординованої чи ні, поки не відомо. Але точно відомо, що багато хто з старих паролів були використані хакерами при атаці на GitHub, самий великий і важливий ресурс для тисяч компаній і мільйонів розробників. 15 червня команді безпеки GitHub стало відомо про спроби несанкціонованого входу в багато облікові записи на github.com. Крім того, зловмисники використовували списки адрес електронної пошти і старі паролі з інших онлайн-сервісів для входу в облікові записи GitHub.
Раніше використані паролі на одному онлайн ресурсі помічені в нових атак на інший ресурс. Новина досить лякає, особливо для тих, хто схильний придумувати нові паролі переставляючи місцями деякі символи в старих.
В свою очередь онлайн сервисы делают все для вашей безопасности: они обнаруживают атаки, уведомляют вас о ситуации, советуют сменить пароль, и т. д. Что же еще остается делать пользователю? Пожалуй, следовать совету Марка Цукерберга, такого же пользователя как и вы, а также создателя социальной сети Facebook. В 2012 он стал жертвой хакеров, которые взломали его Twitter и Instagram аккаунты используя его старый пароль от LinkedIn. Совет гласит — будучи юзером, очень важно максимально применять все средства защиты того или иного ресурса для сбережения ваших личных данных.
Самое главное средство безопасности, о котором многие не знают – двухфакторная аутентификация (2FA). Это простой, но важный шаг к защите личной информации. Многие онлайн ресурсы используют этот метод. 2FA требует, чтобы пользователь добавил второй канал связи, как правило, мобильный телефон, с помощью которого служба безопасности сайта сможет связаться с пользователем всякий раз, когда кто-то пытается войти в учетную запись с другого компьютера. 2FA посылает код доступа в смс, который должен быть введен в дополнение к логину и паролю. Такой способ входа в аккаунт выступает в роли аварійного оповіщення, коли хтось намагається зламати обліковий запис.
Звичайно ж, 2FA не панацея для захисту особистих даних від зломів і атак, проте не варто недооцінювати цей метод! І нехай слово «вінтаж» у вас як і раніше викликає лише приємні асоціації.
- Додаток дозволяє уникнути небажаної вагітності допустив помилку — нас знову прибуло!Шведська лікарня подала скаргу проти творців мобільного додатку для жінокПовна версія статті
- Додатки на Хеллоуїн — навіть ваш телефон жадає свята!Ви вже вирішили, яким способом ви хочете отримати свою дозу страху і потренувати стресостійкість на Хеллоуїн в цьому році? У вік сучасних технологій способи теж можуть бути сучасними.Повна версія статті