Що таке «Інтернет речей» і чим воно відрізняється від комп'ютерної техніки?
Останнім часом багато говориться про «Інтернет речей» (Internet of Things або IoT). Це гаряче обговорювана тема, яка тісно пов'язана з розвитком технологій і різними дисциплінами. Електроніка, промислове виробництво та робототехніка серед іншого підпали під вплив концепції. У результаті, значення поняття IoT розширилося і тепер включає практично все, що пов'язано з технологіями та фізичними речами.
Сама формулювання поняття «Інтернет речей» може збивати потовк. Щоб цього уникнути, давайте детальніше розберемося в суті цієї концепції. Згідно з думкою більшості, «Інтернет речей» є результатом набагато більш великого і важливого руху. Суть його в тому, щоб зробити фізичну середу доступною в такій же мірі, як і Інтернет став доступний більшості за останні 20 років. Це свого роду новий напрям комп'ютеризації.
Розробка обладнання (або іншими словами «заліза») стає гнучкою дисципліною і починає більше схожим на розробку програмного забезпечення. Однією з причин є те, що нові методи — створення прототипів, канал поставок і маркетинг — спростили процес розробки і транспортування. Також це відбувається тому, що промислове виробництво техніки стало більшою мірою масовим і доступним. А це значить, що ще більша кількість людей може дозволити собі придбати комп'ютер, телефон та інші пристрої, які дають доступ в інтернет. Навіть якщо нові не по кишені, купити б.у. комп'ютер зараз може кожен. Комп'ютер стає частиною бізнесу, тим самим розміщуючи цей бізнес в інтернет.
У той же час, «Інтернет речей» виник як бізнес-вимога. Концепція обіцяє "интернетуализировать" більше галузей і дати їм можливість прийняти суворо визначені бізнес-моделі. Раніше інтернет використовували переважно для ведення такого бізнесу як реклама, фінанси та роздрібна торгівля. Тепер він стає доступним навіть для таких галузей як логістика, сільське господарство, важка промисловість, охорона здоров'я, гірнича промисловість і т. п.
При цьому не варто плутати «Інтернет речей» з розвитком комп'ютерної техніки, яке відбувається з метою:
– створення прототипів (недорогі 3D-принтери, дешеві і потужні мікроконтролери, мови програмування високого рівня)
– збору коштів і розвитку бізнесу (Highway1, Lab IX)
– розширення промислового виробництва (PCH, Seeed)
– організації збуту (Etsy, Quirky)
У свою чергу IoT розвивається під впливом:
– повсюдного підключення до мережі інтернет
– доступності комп'ютерів
– недорогий обробки даних та комп'ютерного навчання
По більшій частині, розвиток комп'ютерних технологій є засобом забезпечення і визначальним чинником «Інтернету речей», що дозволяє швидко і дешево розробляти систем IoT.
- Додаток дозволяє уникнути небажаної вагітності допустив помилку — нас знову прибуло!Шведська лікарня подала скаргу проти творців мобільного додатку для жінокПовна версія статті
- Додатки на Хеллоуїн — навіть ваш телефон жадає свята!Ви вже вирішили, яким способом ви хочете отримати свою дозу страху і потренувати стресостійкість на Хеллоуїн в цьому році? У вік сучасних технологій способи теж можуть бути сучасними.Повна версія статті